Як вибрати ксенонові лампи: поради та рекомендації
- 07 October 2024 20:09:00
- Views: 30
На сьогоднішній день дуже популярним у сфері автомобільного освітлення є ксенонові лампи. В устрої такої лампи немає ніякої особливої таємниці: це скляна колба, наповнена ксеноном і солями різних металів, усередині якої є два коротких електроди.
Однак, незважаючи на всю простоту конструкції, ринок ксенонових ламп вирізняється дивовижною різноманітністю, тому покупцеві часом буває непросто вирішити, який ксенон краще ставити. Ми спробуємо висвітлити найважливіші моменти, на які слід звернути увагу під час вибору ксенонових ламп.
Вигода
Всі ми знаємо, наскільки важлива оглядовість у темний час доби, дощову, туманну або снігову погоду. Світло, що випромінюється ксеноновою лампою, маючи порівняно зі звичайним у 2,5 раза більшу інтенсивність, значно допомагає водієві поліпшити видимість дороги. Геометрія освітленої ділянки дороги також поліпшується, оскільки пучок світла фари, оснащеної ксеноновою лампою, ширший. Важливим також є те, що «ксенонове» світло через особливість свого спектрального складу дає змогу водієві побачити об'єкти, які перебувають на проїжджій частині та узбіччях дороги, наприклад дорожні знаки, на значно більшій відстані та набагато раніше.
Але крім усього цього ксенон збереже очі водія, оскільки він близький за своїми характеристиками до сонячного світла. Термін служби ксенонової лампи в 10 разів більший за галогенову, він становить приблизно 3000 годин. Ксенон неймовірно ергономічний, він береже ресурс генератора вашого транспорту. Ефективність ксенону досягає 95%, ефективність галогенової лампи - не більше 60%.
Колірна температура.
Визначальною характеристикою будь-якої ксенонової лампи є колірна температура випромінювання. Цей умовний показник вимірюється в кельвінах (К) і характеризує спектр та інтенсивність світлового випромінювання лампи. Розрізняють такі діапазони колірної температури:
3200-3500 К
Світло ксенонової лампи з такою колірною температурою має жовтуватий відтінок і схоже на світло галогенової лампи, відрізняючись при цьому більшою інтенсивністю (близько 1500 люмен). Для основного освітлення цей різновид ламп є занадто слабким, їх частіше використовують як протитуманки.
4000-5000 К
Випромінювання з такою колірною температурою відрізняється нейтральним тоном і мінімальними візуальними спотвореннями. При цьому воно має досить високу інтенсивність - понад 3000 люмен. Завдяки цим якостям, такі ксенонові лампи є оптимальними для основного освітлення, тому вони входять до базової комплектації сучасних автомобілів.
5000-6000 К
Збільшення колірної температури понад 5000 К призводить до зростання декоративного і зменшення практичного ефекту. Такі лампи створюють освітлення білого кольору, що має вкрай ефектний вигляд, але водночас інтенсивність світла падає, сприйняття його водієм погіршується: крадуться деталі, об'єкти представляються в чорно-білій гамі. Важливо відзначити, що застосування ксенонових ламп із температурою понад 5000 К у деяких країнах заборонено.
6000-12000 К
Встановлення такого ксенону можна виправдати тільки бажанням справити враження, практичної користі від нього буде мало. Інтенсивність світлового потоку скорочується до 2000 люмен, водій дуже погано розрізняє деталі і бачить весь об'єкт у неприродних чорно-білих відтінках. У каталогах відомих торгових марок виявити такі лампи неможливо, оскільки вони визнані малоефективними.
Підбираємо ксенонові лампи
Вибір ксенонових ламп багато в чому залежить від конструкції фар, встановлених на вашому автомобілі. Якщо вони призначені для встановлення ламп з однією ниткою розжарювання, то вам можна ставити тільки звичайний тип ксенонових ламп. У тому разі, якщо ваш автомобіль було обладнано лампами з двома нитками розжарювання (ближнє і дальнє світло в одній лампі), слід встановлювати біксенон. Такі лампи оснащені електромагнітною металевою шторкою, яка прикриває частину колби.
Якій марці ксенону віддати перевагу?
До вибору виробника ксенонових ламп слід поставитися з усією ретельністю, адже від якості цього виробу безпосередньо залежить безпека дорожнього руху. Лампа, що раптово забарахлила, навіть за невеликої швидкості руху може призвести до вельми неприємних наслідків.
Запорукою якості придбаного виробу служить добре відомий бренд і повний комплект документів, якими продавець може підтвердити належну якість свого товару, а також те, що це оригінал, а не підробка. Не радимо піддаватися спокусі, купувати дешевий ксенон, навіть якщо він краще світить і продається з привабливою знижкою. Гідна якість не може коштувати дешево.
Ось компанії, в репутації яких не доводиться сумніватися:
Philips і Hella
Дві ці компанії згадані в одному підпункті з тієї причини, що під торговою маркою Hella реалізується саме продукція компанії Philips. Остання є світовим виробником, який досить давно зміцнився в ніші джерел світла для автомобілів і супутніх аксесуарів.
Osram (Німеччина)
Одна з найкращих фірм ксенону, продукція якої по праву користується довірою вітчизняних споживачів. Виробничі потужності цього бренду постійно вдосконалюються технологічно, а на його рахунку числиться чимало запатентованих розробок.
IPF (Японія)
Тим, хто готовий викласти будь-яку суму за по-справжньому якісний і надійний виріб, рекомендуємо поставити ксенон фірми IPF. Японський виробник робить все, щоб залишатися серед лідерів, невпинно підвищуючи якість, надійність і довговічність своєї продукції для автоіндустрії.
IL Trade і MTF-Light (Корея)
З конвеєрів цієї компанії сходить продукція, яку заведено називати «бюджетною». Якщо у вашому гаражі є недорогий автомобіль для робочих поїздок, в який немає сенсу вкладати великі кошти, але при цьому ви не хочете витрачати гроші на відверте сміття - зверніть увагу на цю компанію. Можливо, її ксенон прослужить менший, ніж елітні лампи, термін, але його якість і надійність виявляться на досить прийнятному рівні.
LightX
Цей бренд універсальне поєднання ціна якість. Плюс того що марка українська, вироблена на заводі з гарантією, проходить ретельний відбір, а ціна прийнятна для будь-яких категорій автолюбителів.
Ксенон купити можна на evroauto.com.ua з доставкою до Харкова, Одеси, Києва та по Україні.