Автосигналізації
З винаходом автомобіля питання про безпеку рухомого майна стояло гостро. До того як стати ефективними, охоронні сигналізації для авто пройшли великий шлях. І ось сьогодні індустрія пропонує купити відносно недорого технологічні системи з великою кількістю датчиків та обчислювальних блоків, про які 40 років тому автовиробники навіть не думали.
Ціна прогресу – невтішна статистика викрадених авто. Втім, так було у минулому. Сьогодні в тому ж Харкові та й по всій Україні кількість викрадень сучасних авто різко скоротилася. Вся річ в інноваціях, які стали непереборним бар'єром для любителів легкої наживи.
Як же протиугінна сигналізація для авто в тому вигляді, в якому ми її знаємо, змінювалася з року в рік, стаючи все кращою і надійнішою?
Дивно, але про необхідність автосигналізації говорили ще у 20-х роках минулого сторіччя. Тема активно розкручувалась західними ЗМІ, але, незважаючи на постійне інформаційне посилання, довести захист до розуму змогли тільки в 1968 році в США. Перші «охоронки» з'явилися у моделях преміальної серії Corvette. Одночасно з цим пристрій, що попереджає власника про спробу викрадення, стали продавати в роздріб за ціною 26 доларів.
Наступними були легендарні моделі Mustang II від Ford. Anti-theft alarm system (так назвали систему в компанії) розпочала свій шлях у 1974 році. Вже наступного десятиліття взаємодія з сигналізаціями вийшло новий радіокерований рівень. З'явилися брелоки, що взаємодіють із центральним замком, можливість віддаленого увімкнення/вимкнення захисту, відкриття дверей.
Електронні автосигналізації випускалися брендом OMEGA Research&Development, яка в майбутньому дала життя таким відомим маркам, як:
- Freedom
- Crime
- Excalibur
- FBI
- Pearson и др.
Додатковим функціоналом охоронна система отримала лише наприкінці 90-х років ХХ століття. Приблизно водночас автовиробники почали ставити іммобілайзери – електронні блоки, що ідентифікують ключ.
Тепер виробництвом охоронних систем займається багато компаній. До гігантів ринку приєдналися маловідомі китайські імена. Це й не дивно, зважаючи на те, що Піднебесна стала світовим монополістом ринку мікроелектроніки.
Поради щодо вибору захисних систем
Вибираючи автомобільні охоронні сигналізації, необхідно відштовхуватися від трьох складових: бюджет, функціонал, додаткові опції.
Бюджет. Від кого захищатиме сигналізація? Якщо умовний контингент обмежується підлітками і алкоголіками, що тиняються в підворітті, приблизний бюджет складе 1000-2000 грн. Назвемо такий варіант бюджетним, спрямованим на захист від непрофесійних викрадачів. Бажаєте отримати безкомпромісний рівень захисту? Будьте готові до того, що така сигналізація на машину коштуватиме 8000-10 000 грн.
Функціонал. Ось короткий набір обов'язкових характеристик кодування сигналу, динамічна зміна шифру. Цього буде достатньо для мінімального захисту. Бажаєте більше? Тоді дивіться у бік діалогового кодування із двостороннім зв'язком. Зверніть увагу на дальність сигналу. Оптимальною вважається система протиугінної сигналізації з показниками: 2000 метрів для інформаційної передачі при прямій видимості, та 800 метрів для керуючого імпульсу.
Додаткові опції. Ці "фішки" покликані вплинути на комфорт та задоволення від володіння авто. Якщо вам важливі: віддалений запуск двигуна, моніторинг за охоронною системою за допомогою смартфона та інші інновації, придивіться до топового сегменту сигналізацій.
Якщо говорити відверто і відверто, то охоронна сигналізація для машини повинна мати хороший радіус зворотного оповіщення, підвищену надійність при спробі електронного злому. Це ключові вимоги – решта просто приємних бонусів.
Установка сигналізації: як і де розмістити в автомобілі
Завдання номер один – забезпечення максимальної скритності монтажу. Прибрати подалі буде потрібно головний блок, адже саме цей пристрій обробляє всі сигнали, що надходять від датчиків. Щоб протиугінна сигналізація була недоступна для зловмисників, потрібно буде зняти торпеду. Монтуйте блок подалі від бортового комп'ютера та запобіжників, інших радіоджерел.
На другому етапі потрібно прокласти проводку. В ідеалі краще прокладати дроти разом із штатними кабелями. Якщо це неможливо, доведеться замаскувати комунікації ізолентою та закріпити стяжками.
Встановлюється сигналізація на авто за наявності:
- інструкції від виробника;
- мультиметр;
- ізоленти;
- дротів;
- поролону для створення амортизації основного блоку.
Звичайно ж, знадобиться стандартний набір інструментів: викрутки, кусачки, плоскогубці та ключі.
В Україні достатньо місць, де вам запропонують автомобільні сигналізації купити з установкою. Скористайтеся цим, якщо пропозиція дійсно вигідна. Ми ж продаємо системи без установки, зате даємо своїм клієнтам великий вибір надійних «охоронок» за цінами від виробника. А встановлення вам без проблем проведуть у будь-якому пристойному сервісі.